Dzīvo, ēd veselīgi ar prieku

Ēdieni, dzērieni, diētas, ikdienas saimniecība

Protasova diēta – labi daudz svaigi dārzeņi un skābpiena produkti

Komentēt

Vispirms jau jāsaka, ka visiem šī diēta nederēs, ir kaites, ar kurām tā nav atļauta, kaut vai gastrīts. Daudz informācijas var atrast krievu valodā, piem., http://dietaprotasova.ru/, tur ir ļoti daudz pozitīvo stāstu. Kādu laiku atpakaļ pamēģināju arī es dažas dienas ievērot šo diētu. Jutos pat patīkami pārsteigta – neizjutu izsalkumu. Brokastīs, piemēram, ēst 5 paipalu olas ar tomātiem un mizunu liekās pat ļoti ok. Es gan pieliku klāt nedaudz ķiploku sāli. Citā reizē bērns paņēma pagaršot manu porciju un nemaz neatdeva vairs atpakaļ, garšīgi bija.

Par diētu.

Diēta paredzēta 5 nedēļām. Pirmajās 2 var ēst svaigus dārzeņus (avokado nevar), kā arī skābpiena produktus (sieru, biezpienu, kefīru, rjaženku u.c.) līdz 5% tauku – ne treknāku, bet arī ne liesos biezpienus, kefīrus, paniņas. Raksta jau – sieru ar 5 % tauku, bet es to saprotu labākajā gadījumā kā graudaino biezpienu. Katru dienu var apēst 1 vistas olu, kā arī drīkst apēst 3 zaļus ābolus, tos gan labāk ēst no rīta puses. Jādzer daudz ūdens ap 2 l dienā, vēl var tēju vai kafiju, bez piedevām. Īpaši ierobežojumi apēstā daudzumam nav, ja gribas ēst, tad jāēd.

Ar trešo nedēļu ēdienkarte mainās. Tiek samazināti skābpiena produkti, taču to vietā nāk 300 g gaļa (putna gaļa vai zivs). Pārējā ēdienkarte nemainās.

Diētas laikā iesaka uzņemt papildus vitamīnus, kā arī neuzņemt mazāk kā 1200-1500 kcal. Katram jāaprēķina cik kcal dienā vajag.

Ap 1200 kcal pirmajās 2 ned. būs:

  • 1000 ml/g skābpiena produkti ar tauku saturu 4-5 %,
  • 1200 g svaigu dārzeņu (vēlams 1/3 kāposts)
  • 1 vārīta ola
  • 3 zaļi āboli
  • 1.5 – 2 l ūdens
  • 8 h miegs 🙂

Pēc 5 ned. nevar sākt ēst visu pēc kārtas, taču pamazām var atsākt ēst daudzus produktus, protams, vēlams izvairīties no jaunas “riepas” uzēšanas.

1. daļu no piena produktiem jāizvēlas attaukoti, bet klāt liek eļļu salātiem. Eļļu dienā ne vairāk kā 3 tējkarotes.  Iesaka skaitīt taukus – dienā ne vairāk kā 30-35 g.

2. divus ābolus aizstāj ar kādiem citiem augļiem, taču ne banāniem, mango un žāvētiem augļiem

3. no rīta var sākt nedaudz ēst pilngraudu putru, klāt liesu sieru, dārzeņu salātus

4. daļu no piena produktiem nomaina ar citiem olbaltumvielām bagātiem produktiem, gaļu, zivīm.

Lai pārtrauktu diētu, iesaka, piemēram – 6 ned. samazināt piena produktu tauku %, bet klāt kādas 2-3 karotes ūdenī vārītas putras, 7 ned. ēst kā 6 ned., bet mainīt augļus, 8 ned. kā 7 ned. tik klāt vēl žāvētos augļus. Svarīgi iziet no diētas pakāpeniski. Vēlams 1-2 mēn. ēdienkartē neiekļaut rīsus, makaronus,  bulciņas. Vairāk un precīzāku informāciju var atrast krievu valodas saitos. Katram jāatrod savs veids.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s